top of page

O CHALUPĚ

Kořenov 10 je horská chalupa na hranici Jizerských hor a Krkonoš pro outdoorové sportovce, pro rodiny s dětmi, ale také pro větší skupiny, pro sportovní kluby, lyžařské kurzy a školy v přírodě.

Uspořádat u nás můžete teambuilding, oslavy i svatbu.

Kapacita chalupy je až 38 osob.

Naši chalupu pronajímáme především jako celek, pokusíme se Vám ale vyhovět i v případě zájmu o pár lůžek.

Chalupa se nachází na místě ideálním pro celoroční sportovní aktivity jako je horská či silniční cyklistika, pěší turistika, běžky ale i sjezdovky a skialpy. 

Smyslem našeho ubytování je poskytnout pohodové zázemí pro sportování, kde si se svou rodinou, přáteli, či kolegy užijete chalupu a její okolí celé pro sebe. 

Ubytovat se u nás mohou i hodní domácí mazlíčci.

Historie

Na Kořenově narazíte už jen na pár chalup, které by měly delší historii než ta naše. První zmínky o ní jsou z roku 1730, přičemž v tomto roce již byla chalupa kompletně dostavena a obdržela číslo popisné 10. Právě uvedené popisné číslo 10 značí, že chalupa byla vystavena jako desátá v osadě Tesařov a proto jednou nejstarších v okolí.

My máme chalupu nově, teprve od konce roku 2021 a postupně se jí snažíme vracet její historický ráz. Prozatím můžete trochu té historie zažít ve společenské místnosti, kde je obnoveno původní roubení.

Služby a vybavení

Společenská místnost

Travnaté sportovní hřiště

 Samoobslužný bar

Pípa na dva sudy (bajonet a žehlička)

Kávovar

Domeček se skluzavkou, houpačka, trampolína, pískoviště

Sauna

Prostor pro uložení lyží a kol

Wi-Fi

Projektor, TV

bottom of page