top of page

O CHALUPĚ

Kořenov 10 je horská chalupa na hranici Jizerských hor a Krkonoš pro outdoorové sportovce, pro rodiny s dětmi, ale také pro větší skupiny, pro sportovní kluby a školy v přírodě.

Uspořádat u nás můžete teambuilding, oslavy i svatbu.

Naši chalupu si můžete pronajmout úplně celou anebo si vybrat některý z pokojů či samostatný apartmán.

Chalupa se nachází na místě ideálním pro celoroční sportovní aktivity jako je horská či silniční cyklistika, pěší turistika, běžky ale i sjezdovky a skialpy. 

Smyslem našeho ubytování je poskytnoout pohodové zázemí pro sportování, kde se ať už jako jednotlivci potkáte s podobně naladěnými lidmi nebo si se svými přáteli, kolegy či rodinou užijete chalupu a její okolí celé pro sebe. 

Ubytovat se u nás mohou i hodní domácí mazlíčci.

Historie

Na Kořenově narazíte už jen na pár chalup, které by měly delší historii než ta naše. První zmínky o ní jsou z roku 1730, přičemž v tomto roce již byla chalupa kompletně dostavena a obdržela číslo popisné 10. Právě uvedené popisné číslo 10 značí, že chalupa byla vystavena jako desátá v osadě Tesařov a proto jednou nejstarších v okolí.

My máme chalupu nově, teprve od září roku 2021 a postupně se jí snažíme vracet její historický ráz. Prozatím můžete trochu té historie zažít ve společenské místnosti, kde je obnoveno původní roubení.

Služby a vybavení

Sauna

Společenská místnost

Travnaté sportovní hřiště

 Samoobslužný bar

Kávovar

Dětské hřiště

Kolárna a lyžárna

Wi-Fi

Projektor, TV

bottom of page